Strona Główna · Historia · Stadion · Tabela · Terminarz i wyniki · Kadra · Forum · Galeria · Sierpień 15 2020 12:33:01

Lider pokonany!!!
Polonia Pasłęk po zaciętym pojedynku pokonała Mazur Ełk 2:1 (1:0) w 17 kolejce spotkań! Mimo ostatnich niepowodzeń naszych piłkarzy na trybunach zasiadła spora rzesza kibiców, pojawiła się także około 15 osobowa grupka kibiców z Ełku, która wspierali swoją drużynę dopingiem. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Rapacki w 5 minucie oraz Tomasz Augustyńczyk w 82 minucie. Goście swoją bramkę zdobyli w 73 minucie.
Mecz rozpoczął się od ataków naszej drużyny i na efekt bramkowym nie było trzeba długo czekać. Już po 5 minutach Polonia prowadziła 1:0. Rapacki ubiegł wychodzącego do piłki bramkarza i strzałem głową dał prowadzenie naszej drużynie. Chwile potom powinno być 2:0, ale doskonałej sytuacji nie wykorzystał Żabka. W miarę upływu czasu przewagę zaczęli osiągać goście, którzy stwarzali sobie wiele podbramkowych sytuacji. Na nasze szczęście większość ze strzałów przyjezdnych było niecelnych. Polonia międzyczasie groźnie kontratakowała, ale ta ataki nie przyniosły nam kolejnej bramki. Pod koniec pierwszej połowy Licznerski prawie wpakował piłkę do własnej bramki, jednak niebywałym refleksem popisał się Kukliński, który wyłapał te przypadkowe uderzenie. Pierwsza połowa zakończyła się naszym prowadzeniem 1:0.

Na drugą połowę Mazur wyszedł z zamiarem jak najszybszego odrobienia strat. Ełczanie co chwile nękali Kuklińskiego strzałami. Jednak ich strzały nie były na tyle precyzyjne by sprawić jakieś kłopoty naszemu bramkarzowi. Polonia nie pozostawała dłużna Mazurowi i również szukała swojej szansy na kolejnego gola. Niestety nasze strzały podobnie jak strzały ełczan były mało skuteczne. W 73 minucie goście doprowadzają do remisu. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował piłkarz Mazura, piłka minęła wszystkich i spadła na 3 metr pod nogi Wierzbickiego a ten nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Kolejne minuty to walka w środku pola i mało podbramkowych sytuacji. Kluczową dla losów spotkania okazała się 82 minuta. Augustyńczyk wygrał pojedynek biegowy z obrońcą gości, wyszedł sam na sam z bramkarzem i precyzyjnym strzałem dał prowadzenie naszej drużynie. Niedługo potem Polonia mogła i powinna prowadzić 3:1, po doskonałej akcji i precyzyjnym dośrodkowaniu Durki minimalnie pomylił się Borysiewicz. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Polonia odniosła sensacyjne, ale zasłużone zwycięstwo nad liderującym w tabeli Mazurem Ełk. Nasza drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie, chyba najlepsze w tym sezonie. Wszyscy zawodnicy zasługują na pochwałę za wielką wolę walki o każdy metr boiska. Najlepiej w naszej drużynie zagrali: Wołczecki, Aftewicz, Durka (rozegrał chyba najlepsze spotkanie w krótkiej karierze), Rapcki oraz Augustyńczyk.
Należy także wspomnieć o słabej dyspozycji arbitra tego spotkania, który swoim nietrafnymi decyzjami wprowadzał sporo nerowości w grze obu zespołów.
Polonia zagrała w składzie: Kukliński - Kurgan (Smolak), Aftewicz, Licznerski, Wołczecki, Andrusewicz, Borysiewicz, Przystasz (Augustyńczyk), Żabka, Durka oraz Rapacki.