Strona Główna · Historia · Stadion · Tabela · Terminarz i wyniki · Kadra · Forum · Galeria · Sierpień 10 2020 00:28:14

Tylko remis z Kurzętnikiem
W rozegranym dziś meczu 8 kolejki Polonia Pasłęk tylko zremisowała w Kurzętniku z miejscowym Zamkiem 2:2 (2:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kamil Kowalski w 3 minucie oraz Radek Kuśmierczyk w 17 minucie. Bramki dla gości zdobyli Łuba w 43 minucie z karnego oraz Elgert 87 minucie.
Mecz dla Polonii ułożył się fantastycznie, bo już po 3 minutach nasza drużyna prowadziła 1:0 po tym jak przedniej urody strzał z 18 metra oddał Kamil Kowalski, który tym samy zdobył swego pierwszego gola w barwach Polonii. W kolejnych minutach mecz był wyrównany ale stroną atakującą była drużyna gospodarzy. Polonia w tym czasie nastawiła się na grę z kontry i jedna z takich akcji przyniosła gola. Radek Kuśmierczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, ładnym zwodem go minął i strzelił do pustej już bramki. W 25 minucie Zamek stworzył pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki, po zamieszaniu w polu karnym piłkę zmierzającą do bramki wybił Radek Kurgan. Niedługo potem nasza drużyna miała okazję na 3:0, ale strzał z rzutu wolnego (ok 18 metrów) Tomka Augustyńczyka przeszedł minimalnie obok bramki. W 42 minucie miała miejsce kontrowersyjna sytuacja. W polu karnym piłkę zastawiał Adrian Aftewicz, napastnik gości odbił się od niego i sędzia główny nie zareagował, lecz tu wkroczył nieogarnięty sędzia boczny i zasygnalizował, że był faul... Zawodnik gospodarzy swoją szansę wykorzystał i było już tylko 2:1 dla naszej drużyny. Minutę później Zamek miał znakomitą sytuację do zdobycia bramki, ale Piotrek Kukliński wygrał pojedynek sam na sam z piłkarzem gospodarzy. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i nasza drużyna prowadziła 2:1.

Druga połowa zaczęła się od niepotrzebnego dryblingu Kuklińskiego, którego trochę poniosło i w ostateczności stracił piłkę poza polem karnym. Na nasze szczęście chwile potem swój błąd Piotrek naprawił i skończyło się tylko na strachu. W tej części meczu nieznaczną przewagę osiągnęli gospodarze, którzy dążyli do wyrównania rezultatu. Największe zagrożenie pod naszą bramką Zamek stwarzał wykonując rzuty rożne. Polonia podobnie jak w pierwszej części spotkania nastawiła się na grę z kontry i stwarzała groźniejsze sytuacje niż zawodnicy z Kurzętnika. Pierwszą kapitalną okazję do zdobycia bramki Polonia miała za sprawą duetu Augustyńczyk - Zieliński. Po rozklepaniu obrony Filip staną oko w oko z bramkarzem gości i niestety strzelił obok bramki. Następną dobrą okazję miał Augustyńczyk, który próbował wykorzystać nieporozumienie bramkarza z obrońcą, lecz oba jego strzały zmierzające do pustej bramki jakimś cudem blokowali obrońcy Zamka. Około 75 minuty spotkania sędzia wyrzucił z boiska po jednym zawodniku z obu drużyn za niesportowe zachowanie. W naszej drużynie był nim Filip Zieliński. Sytuacja była aktorskim popisem kapitana z Kurzętnika, który na początku splunął w twarz Filipowi a potem padł na murawę jak by ktoś go uderzył. Sekundy po tej sytuacji jeden z obrońców gości rzucił się na Zielińskiego z pięściami i za to słusznie otrzymał czerwoną kartkę. Tak dla ścisłości to całą tą sytuację zauważył po raz kolejny boczny arbiter, który dzisiejszego dnia był mocno stronniczy. W 87 minucie gospodarze wyprowadzają akcję bramkową. Napastnik gościu po utrzymaniu prostopadłego podania, wygrał pojedynek biegowy z Pawłem Wołczeckim i Kamilem Kowalskim i umieścił piłkę obok interweniującego Piotrka Kuklińskiego. W 90 minucie Polonia miała piłkę meczową. Piłkę na 5 metr dla Radka Kuśmierczyka wyłożył Jacek Kaleta, a ten z 5 metrów trafił w nogi bramkarza. Minutę potem bardzo dobrą okazję miał Tomek Augustyńczyk, ale i on nie potrafił pokonać bramkarza gości.
Mecz zakończył się remisem może i sprawiedliwy, ale nasi piłkarze na pewno nie mogą być zadowoleni z takiego rezultatu bo mogli to spotkanie spokojnie wygrać.

Polonia zagrała w składzie: Kukliński - Kurgan, Aftewicz (Zieliński), Wołczecki, Szuchyta, Kowalski, Augustyńczyk, Kaleta, Rękas, Kuśmierczyk oraz Gładek.