Strona Główna · Historia · Stadion · Tabela · Terminarz i wyniki · Kadra · Forum · Galeria · Sierpień 06 2020 01:34:38

Sparing: Polonia - Zatoka 1:1 (0:0)
W rozegranym dziś meczu sparingowym Polonia Pasłęk zremisowała z Zatoką Braniewo 1:1. Bramkę dla naszego zespołu w 66 minucie zdobył Michał Pankiewicz. Goście swoją bramkę strzelili w 88 minucie.
Tego meczu Polonia nie może zaliczyć do udanych a wszystkiemu winne są dwie kontuzje jakie odnieśli nasi zawodnicy w dzisiejszym meczu. Na samy początku kontuzję odniósł Tomasz Płachecki, a kilkanaście minut później Kamil Kisieniowski (skręcenie kolana). Zawodnicy Zatoki przyjechali chyba do Pasłęka z zamiarem połamania kilku nóg. Co chwila na murawie leżał nasz zawodnik po starciu z zawodnikiem gości. Swoje 3 grosze dorzucił arbiter (Bawor) tego spotkania, który pozwalał na tak ostrą grę i do tego nie widział 70% przewinień.
Pierwsze minut spotkania to przewaga gości, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i próbowali zagrażać naszej bramce. Dobrze w tym okresie grała nasza obrona, która nie pozwoliła Zatoce na stworzenie jakieś groźnej sytuacji. Polonia w tym okresie nie mogła sobie poradzić z dobrze zorganizowaną grą gości i nie stworzyła sobie żadnej groźnej sytuacji. Przełomem w tym meczy była kontuzja odniesiona przez Kisieniowskiego. Kamil znalazł się w dobrej sytuacji bramkowej, ale został "skoszony" w polu karnym przez obrońcę gości. Sędzia nie dopatrzył sie przewinienia a Kisieniowski przez dobre kilka minut zwijał się z bólu na boisku po czym został odtransportowany karetką do szpitala. Ta sytuacja wpłynęła mobilizująco na naszych piłkarzy, którzy zaczęli zagrażać bramce Zatoki. W 34 minucie Polonia powinna prowadzić 1:0, ale dobrego dośrodkowania Bykowskiego nie wykorzystał Michał Pankiewicz. Kilka minut później ładnie uderza Borysiewicz jednak po raz kolejny piłka nie znajduje drogi do siatki gości. Chwilę potem swoją szansę miał grający trener Polonii Licznerski, jednak jego strzał z 25 metrów przeszedł minimalnie nad poprzeczką. W ostatniej minucie spotkania M.Pankiewicz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, lecz po raz kolejny nie trafił w bramkę. Pierwsza połowa po początkowej przewadze Zatoki należała do Polonii, która stworzyła groźniejsze sytuacje jednak nie potrafiła ich wykorzystać.

Druga połowa to wyrównana gra obu zespołów. Zatoka częściej była przy piłce, ale groźniejsze sytuacje stwarzała Polonia. Pierwszą dogodną sytuację w drugiej połowie miał M.Pankiewicz, lecz nie wykorzystał 100% sytuacji strzelając z 6 metrów ponad bramkę. 3 minuty później ten sam zawodnik zrehabilitował się za wcześniejsze niepowodzenia i dał prowadzenie Polonii 1:0. M.Pankiewicz przyjął piłkę w polu karnym, zwodem minął obrońcę i płaskim strzałem w lewy róg bramkarza zdobył pierwszego gola w tym meczu. W 72 minucie powinno być 2:0, jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Jaromiński, przy jego strzale doskonałą interwencją popisał się bramkarz gości i to dzięki niemu Polonia prowadziła nadal 1:0. W 88 minucie po zamieszaniu w polu karnym zawodnicy Zatoki zdobywają wyrównującego gola.
Mecz zakończył się remisem, a nasza drużyna bardzo dobrze zaprezentowała się na tle 4 drużyny IV ligi. W tym meczu piłkarze z Pasłęka byli po prostu lepsi, jednak po raz kolejny zawiodła skuteczność i właśnie to spowodowało że dzisiejszego sparingu nie udało się wygrać. Bardzo dobre spotkanie rozegrała nasza defensywa, która nie pozwalała Zatoce na stworzenie jakieś groźnej sytuacji podbramkowej.

Polonia rozpoczęła w składzie: Kukliński - Kurgan, Wołczecki, Licznerski, Andrusewicz, Jaromiński, Borysiewicz, Dreszler, M.Pankiewicz, Płachecki oraz Kiesieniowski. W meczu zagrali również: Gołębiewski, Szuchyta, Ł.Pankiewicz, Rapacki oraz Bykowski.