Zwycięstwo! Polonia - Vęgoria 2:1 (0:0)
Dodane przez Wislak dnia Kwiecień 09 2008 18:52:04
Polonia zrechabilitowała sie po przegranej z Huraganem Morąg wygyrwając w Pasłęku z Vęgorią Vęgorzewo 2:1 w zaległym meczu 16 kolejki. Bramki dla naszej drużyny strzelili Marcin Andrusewicz i Tomasz Augustyńczyk.
Pierwsza połowa była wyrównana i żadnej z drużyn nie udało się uzyskać wyraźniej przewagi. Pierwsze minuty spotkania to próby ataków naszych piłkarzy, u których był widać chęć walki i rehabilitacji za ostatni blamaż. Niestety strzały naszych zawodników był zbyt słabe lub niecelne. Goście w tej części meczu próbowali coś zdziałać ale ich akcje najczęściej kończyły się na naszej obronie.

Druga połowa meczu to nadal wyrównane zawody. Akcje obu drużyny najczęściej kończyły się przed polem karnym rywali. W 64 minucie gapiostwo naszych obrońców wykorzystuje zawodnik z Vęgorii (Wołowik), wychodzi sam na sam z Kuklińskim i płaskim strzałem nie daje mu szans. Polonia przegrywa 0:1, ale już chwile później jest już 1:1. Bramkę strzałem głową w 65 minucie zdobywa Andrusewicz. Kolejne minuty meczu to lekka przewaga naszego zespołu, który niesiony dopingiem swoich kibiców stwarzał groźne akcje pod bramką gości. W 80 minucie na pasłęckim stadionie zapanowała euforia, bo Polonia objęła prowadzenie 2:1! Bramkę, po zamieszaniu w polu karnym, precyzyjnym strzałem przy słupku zdobył Augustyńczyk. Od tego momentu Vęgoria rzuciła się do ataków, jednak ich ataki były zbyt chaotyczne i bez pomysły na wykończenie a to skutkowało małym zagrożeniem pod naszą bramką.
Polonia po dobry meczu pokonuje i tym samy rewanżuje się Vęgorii za jesienną porażkę. Bardzo dobry mecz w naszym zespole rozegrali: Szuchyta, Dreszler, Licznerski oraz Andrusewicz. W Polonii zadebiutował nowy zawodnik Arkadiusz Stępień, który w ostatnich minutach spotkania zastąpił Borysiewicza.

POLONIA PASŁĘK - Vęgoria Węgorzewo 2:1 (0:0
[0:1] Wodniak 64, 1:1 Andrusewicz 65, 2:1 Augustyńczyk 80.

Polonia zagrała w składzie: Kukliński - Kurgan, Licznerski, Andrusewicz, Szuchyta, Jaromiński, Płachecki, Dreszler, Borysiewicz (Stępień), Rapacki (Augustyńczyk) i Pankiewicz.