Zapowiedź meczu Granica Kętrzyn vs. Polonia Pasłęk
Dodane przez Nekketsu dnia Maj 13 2008 11:53:32

W środę 14 maja piłkarze Polonii Pasłęk udają się do Kętrzyna by tam z miejscową Granicą rozegrać mecz 25 kolejki IV ligi.

Granica Kętrzyn zajmuje 14 pozycję w tabeli, ze zgromadzonymi 19 punktami na koncie. Na dzień dzisiejszy piłkarze Granicy wygrali 6 razy, zanotowali jeden remis i 17 razy musieli uznać wyższość przeciwnika. Jak do tej pory zawodnicy naszego jutrzejszego rywala zdołali strzelić 26 bramek. Bramkarz z Kętrzyna wyjmował z bramki 56 piłek. Nasi zawodnicy po 24 kolejkach zanotowali tak jak Granica 6 zwycięstw, 5 razy dzielili się dorobkiem punktowym i zanotowali 13 porażek. Bilans bramkowy wynosi 27-48.

W rundzie wiosennej piłkarze naszego jutrzejszego rywala zanotowali 4 zwycięstwa (3:4 z Zatoką, 1:4 z Motorem, 3:2 ze Szczytnem oraz w ostatniej kolejce 1:2 z Zamkiem). Jak widać większość zwycięstw piłkarze z Kętrzyna zanotowali na wyjazdach. Granica zanotowała także druzgocące porażki- 0:3 z Huraganem, 0:4 z Mrągowią oraz 0:6 z Sokołem. Wszystkie te porażki miały miejsce na własnym boisku. Piłkarze z Pasłęka zanotowali 3 porażki ( 0:5 w pamiętnym meczu z Huraganem, 1:2 z Sokołem oraz moim zdaniem najbardziej bolesną z Motorem).Cztery remisy, oraz 2 bardzo ważne zwycięstwa 2:1 z Vęgorią oraz 2:0 z Mrągowią.

Z zawodnikami Granicy Kętrzyn rozegraliśmy w historii 13 meczów , z czego 6 wygrali zawodnicy trenera Mirosława Mellera, padły dwa remisy, 5 razy wygrywali zawodnicy z Pasłęka. Bilans wynosi 27- 30 na korzyść Granicy. Najbardziej bolesnej porażki doznaliśmy w sezonie 2005/06 kiedy nasz klub prowadził jeszcze trener Strębski przegrali w Kętrzynie 6:1.

Na dzień dzisiejszy niewiadoma jest sytuacja kadrowa. Nasza kadra to jedna wielka zagadka. Na pewno nie zagrają trener Licznerski oraz Kamil Kisieniowski, niewiadoma jest sytuacja Pankiewicza Rapackiego i Przystasza (szkoła). Jednak jak zwykle pozostanę optymistą i napisze, że liczę na wygraną lub ewentualnie remis. Nasie zawodnicy co mecz udowadniają nam, że motywacją, wolą walki i zaangażowaniem można zdziałac wielę, a Granica z całym szacunkiem do najmocniejszych rywali w tym sezonie nie należy.


Zobacz info o Granicy Kętrzyn