Zapowiedź meczu Polonia Pasłęk vs. Czarni Olecko
Dodane przez Toudi dnia Czerwiec 03 2008 17:44:01
Już już jutro (środa) o godzinie 16:00 Polonia Pasłęk zmierzy się przed własną publicznością z Czarnymi Olecko w przedostatniej kolejce sezony 2007/2008. Będzie to równocześnie ostatni mecz Polonii w kończącym się sezonie w Pasłęku.

Drużyna Czarnych Olecko plasuje się obecnie na 7 miejscu w tabeli i wciąż walczy o awans do nowej III ligi. Drużyna z Olecka do 6 pozycji, którą zajmuje Concordia Elbląg traci zaledwie 3 punkty, a 6 pozycja daje 100% awans do nowej III ligi. Szansę awansu są także z 7 miejsca, ale jest to zależne od mistrza IV ligi, który musi wywalczyć awans do nowej II ligi.
Czarni Olecko to beniaminek obecnych rozgrywek. W 28 kolejkach piłkarze z Olecka zgromadzili 45 punktów (13 zwycięstw, 6 remisów oraz 9 porażek) przy korzystnym bilansie bramkowym 56-41. Dla porównania Polonia w 28 kolejkach zdobyła zaledwie 28 punktów (7 zwycięstw, 7 remisów i 14 porażek) przy niekorzystnym bilansie bramkowym 32:50.

W historii rozgrywek IV ligi obie drużyny spotkały się tylko raz. Miał to miejsce w rundzie jesiennej obecnego sezonu w Olecku. Tamto spotkanie wygrali gospodarze 4:1 a bramkę w tym spotkaniu dla Polonii zdobył Jacek Bykowski.

W jutrzejszym spotkaniu w składzie Polonii najprawdopodobniej zobaczymy kilku juniorów, którzy swój debiut mieli w zeszłą niedzielę w Giżycku i spisali się całkiem nieźle.
Naszą drużynę na pewno stać na korzystny wynik w konfrontacji z Czarnymi, dobrym prognostykiem jest to że od 3 meczy nie straciliśmy żadnej bramki.


Zobacz info o Czarnych Olekcko