Polonia przegrała z Huraganem
Dodane przez Toudi dnia Luty 04 2009 14:38:14
W niedawno zakończonym sparingu Polonia Pasłęk przegrała z III ligowym Huraganem Morąg 0:3 (0:1). Bramki dla gości zdobyli: Włodarczyk 20 min, Żurawel 58 min oraz Madej 75 min.
Polonia zagrała lepiej niż w ostatnich sparingach jednak to nie pozwoliło na uzyskanie korzystnego rezultatu można by powiedzieć że gra była zdecydowanie lepsza od wyniku. Mecz odbywał się w mało komfortowych warunkach, na zaśnieżonej i zmrożonej murawie. Przez większą część meczu oglądaliśmy wyrównany pojedynek z lekkim wskazaniem na Huragan, który bardziej rozumiał się na boisku.
W pierwszej części meczu był wyrównany, w której obie drużyny miały swoje okazje na zdobycie bramki. Najlepszych sytuacji dla Polonii nie wykorzystali: Borysiewicz oraz Gładek po strzałach tych zawodników piłka przelatywała obok słupka.
W drugiej połowie nasi piłkarze nieco osłabli przez co morążanie częściej dochodzili do sytuacji podbramkowych. Jednak miedzy słupkami dobrze spisywał się Kukliński, który kilka krotnie uratował nasz zespół przed utratą bramki. W tej części spotkania Polonia miała dwie 100% sytuacje do zdobycia bramki lecz ani Rogowski ani Kuśmierczyk nie potrafili wykorzystać błędów bramkarza przyjezdnych.
Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gości, którzy zagrali bardziej dojrzały football. W naszym nastąpiła poprawa i teraz wszystko powinno iść w dobry kierunku. W dzisiejszym meczu zagrali testowani piłarze: Ormianin Sevak Safaryan oraz Łukasz Gładek.

Polonia rozpoczęła w składzie: Kukliński - Safaryan, Aftewicz, Andrusewicz, Kurgan, Rogowski, Borysiewicz, Żabko, Durka, Kuśmierczyk oraz Gładek. W mecz zagrali również: Gołębiewski, Zieliński oraz Żabka.