Polonia pokonała Błękitnych
Dodane przez Toudi dnia Sierpień 15 2009 19:37:03
W zakończonym przed chwilą spotkaniu Polonia Pasłęk pokonała Błękitnych Pasym 1:0 (1:0). Bramkę dającą 3 punkty naszej drużynie zdobył w 24 minucie spotkania Tomek Augustyńczyk.
Nasz drużyna rozegrała dobre spotkania i dlatego też wyszła zwycięsko z tego pojedynku. Dla piłkarzy Polonii nie było straconych piłek i właśnie ta wola walki zdecydowała, że 3 punkty zostały w Pasłęku.
Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Błękitnych w... posiadaniu piłki. Jednak z tej przewagi wynikało niewiele ponieważ przyjezdni ani razu poważnie nie zagrozili naszej bramce. Polonia nastawiła się na kontrataki i taki właśnie kontratak przyniósł efekt w 24 minucie spotkania. Szybka i składną akcję trójki: Augustyńczyk, Rapacki i Gładek wykorzystał ten pierwszy, który strzałem po ziemi z 15 metrów nie dał najmniejszych szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gości. Kilka minut później mogło być 2:0, osamotniony w napadzie Łukasz Gładek, zdecydował się na akcję indywidualną, minął dwóch obrońców i w sytuacji na sam z bramkarzem gości strzelił minimalnie obok bramki. W kolejnych minutach nadal głową w mur bili Błękitni a Polonia kontratakowała jednak wyniki nie uległ zmianie i po 45 minutach Polonia prowadziła z Błękitnymi 1:0.

Foto z meczu oraz skrót wideo już wkrótce!!

Druga połowa to przewaga Polonii, która co chwile zagrażała bramce pasymian. Najbliżej podwyższenia rezultatu byli Piotrek Borysiewicz oraz Maciek Rapacki jednak w obu przypadkach dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz przyjezdnych. Podobnie jak w pierwszej połowie Błękitni ani razu poważnie nie zagrozili naszej bramce, nie mając żadnego pomysłu na rozgrywanie piłki pod naszym polem karnym. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem naszej drużyny w której widać było niezwykłą wolę walki i chęć odniesienia zwycięstwa.

Polonia zagrała w składzie: Kukliński - Kurgan, Andrusewicz, Kowalski, Wołczecki, Żabka (Rękas), Borysiewicz, Kaleta (Przystasz), Augustyńczyk, Gładek (Paluch) oraz Rapacki.